Wykłady motywacyjne online

Wykłady motywacyjne online, transmitowane live? Wykłady motywacyjne online nadawane bezpośrednio z home office? Wykłady motywacyjne online prezentowane w formie webinarów? Online, live, home office, webinar – pojęcia, które wszystkim nam dziś towarzyszą zdecydowanie częściej niż jeszcze miesiąc, dwa miesiące temu. Tak jednak skonstruowany zestaw anglojęzycznych zwrotów, my uzupełnić chcielibyśmy o jeszcze jeden – slow life.

Nasze dzisiejsze życie, wygląda zupełnie inaczej niż wczoraj. Filozofia slow-life, do której wczoraj zmierzaliśmy, dziś - w trudnych dla wszystkich okolicznościach - mówi nam „Dzień Dobry”. Wykłady motywacyjne, które jeszcze na początku marca organizowaliśmy w formie stacjonarnej, dziś przyjmują formę wykładów motywacyjnych online. Niedawne zmęczenie powodowane dynamiką codziennych wydarzeń, dziś zmienia się w zmęczenie powodowane izolacją i wszechobecnym niepokojem.

Często podczas naszych wykładów motywacyjnych, wraz z uczestnikami zastanawialiśmy się, jak powinien wyglądać dzień definiowany jako idealny – nie wywołujący uczucia wyczerpania, frustracji, zmęczenia. Dziś nasi prelegenci, prowadząc dla Ciebie wykłady motywacyjne online, kolektywnie zadają to samo pytanie - czy aby nasza pogoń za światem, momentami nie okazywała się… ucieczką od nas samych?

Znalezienie równowagi pomiędzy slow life a - powszechnie uznawanymi za standardowe - normami współczesnego świata, dotąd niejednokrotnie okazywało się zadaniem niełatwym. Mimo, iż sama idea slow life, nigdy nie wydawała się wyjątkowo skomplikowaną. Zupełnie jednak niespodziewanie, świat zmienił się z dnia na dzień. Może nie płynnie, lecz na pewno naturalnie, ta zmiana zmusiła nas do wielu refleksji. Spoglądając więc na domową półkę z nowymi - od dawna czekającymi na lepszy moment - książkami, powoli przypominamy sobie jak czerpać radość z czynności najprostszych. Najzwyczajniejszych. Bez wątpienia idea slow-life jest nam w życiu potrzebna. I świat nam o tym dziś przypomina…

Refleksje związane z filozofią slow-life, u nas pojawiały się bardzo często i regularnie – podczas szkoleń dla managerów i kadry kierowniczej, podczas wykładów typu power speech, podczas spotkań ze znanymi mówcami motywacyjnymi… Na tę okoliczność polecamy także wywiad okładkowy z marcowego wydania miesięcznika Benefit, udzielony przez Sylwię Gruchałę jeszcze przed wybuchem epidemii. Dziś natomiast, slow-life to aspekt wokół którego jeszcze bardziej skupiamy nasze szkolenia, prelekcje i wykłady motywacyjne online.

Data:
  • 7 kwietnia 2020