Motywujące przemówienia

Charakterystyka szkoleń

Dorota Świeniewicz to u nas przede wszystkim motywujące przemówienia i inspirujące wykłady. Motywujące przemówienia - kierunkowane na tworzenie siły zespołu. Inspirujące wykłady - projektowane dla wzmacniania relacji w drużynie. Wiele w życiu można dokonać, działając absolutnie samodzielnie. Będąc jednak częścią zespołu, sukces można osiągnąć tylko maksymalizując zaangażowanie wszystkich jego członków. Motywujące przemówienia Doroty Świeniewicz, to mieszanka niepowszedniej wiedzy i pasjonujących doświadczeń, z elementami psychologii sportów zespołowych.

Dziś, z uwagi na mnogość narzędzi, nieco łatwiej niż kilka, kilkanaście lat temu, jest nam analizować zespołowość – z wszystkimi jej współzależnościami. Prześwietlając najlepsze na świecie sportowe zespoły, poza predyspozycjami osobowościowo-fizycznymi i rzecz jasna talentem, dostrzegamy wiele nie mniej ważnych aspektów natury charakterologicznej – wytrwałość, konsekwencja w realizacji planu, pewność siebie, koncentracja na wyznaczonym celu, samoświadomość, radzenie sobie z trudnościami… To umiejętności, na rozwój których mamy bezpośredni wpływ i nad którymi stale powinniśmy pracować. Motywujące przemówienia Doroty Świeniewicz, udowadniają, że to trudna, lecz właściwa droga.

Większość sportowców, na pewnych etapach swoich karier, musiała mierzyć się z porażkami. Dla części z nich, przegrana była równoznaczna z zakończeniem sportowej przygody. Na tych jednak, którzy wtedy potrafili cieszyć się nie wygraną, a zdobytym doświadczeniem, czekały… kolejne lata ciężkiej i systematycznej pracy. Nie poddając się jednak w trudnych momentach, zwiększali stopniowo swoje szanse na odniesienie zwycięstwa. W końcowym rozrachunku, to właśnie ich charakter, okazał się kluczowym determinantem późniejszych sukcesów. To oni - znając smak porażki - potrafią dziś właściwie ocenić smak zwycięstwa. To ich motywujące przemówienia, mogą towarzyszyć Ci podczas Twojej drogi ku sukcesom…

Program szkoleń

Wybrany zakres tematyczny poszczególnych modułów, dla projektów szkoleniowych, na których wykładowcą jest Dorota Świeniewicz.

 • od A do… A – aktywność, ambicja, adrenalina, aplauz
 • wszystkie dziewczyny na najwyższym stopniu podium – „Polskie Złotka”
 • wielkie zwycięstwa przychodzą małymi krokami – wyznaczanie nagród za stopniową realizację celów
 • boisko, szatnia, obóz integracyjny – jasność i przejrzystość ról w zespole
 • jedna za wszystkie / wszystkie za jedną – motywujące przemówienia
 • nawyki sportowe – mocna strona charakteru
 • pokora – co testuje naszą cierpliwość lepiej niż kontuzje, niepowodzenia, monotonne treningi i zmęczenie?
 • drużyna przeciwna – szacunek i respekt dla naszych rywali/rywalek
 • celebracja chwili – radość z osiągnięć i sukcesów
 • TIE-BREAK – presja, stres, koncentracja i emocje, w momentach decydujących o wyniku
 • lepiej, skuteczniej, efektowniej - oczekiwania względem siebie i względem członków zespołu
 • o jedno słowo za mało, o jeden wykrzyknik za dużo - komunikacja w zespole
 • kontrola złości i gniewu – animozje w zespole
 • po przegranym secie – czas obaw, lęku i… dodatkowej mobilizacji
 • ja, w drodze do regularności – motywujące przemówienia
 • odbiór sukcesu i porażki przez zawodniczki, członków sztabu szkoleniowego, działaczy, dziennikarzy, kibiców…

Cel szkoleń

Motywujące przemówienia Doroty Świeniewicz, to podkreślenie jak ważna - zarówno w profesjonalnym sporcie jak i biznesie - jest wizja celu. Wizja, wsparta wytrwałością. W teorii wizualizować możemy wiele wariantów przyszłości, w praktyce tylko od nas zależy, który z nich stanie się naszym udziałem. Gdy nasza droga do celu się komplikuje, gdy trudności zaczynają się piętrzyć, mamy dwa wyjścia. Zaniechanie dalszych działań, lub odważne stawienie czoła napotkanym problemom. Tu właśnie, kluczową rolę odgrywa wytrwałość. O wytrwałości, determinacji, pracowitości, sumienności, wiele dowiesz się podczas każdego motywującego przemówienia Doroty Świeniewicz.

Metodologia szkoleń

…motywujące przemówienia Doroty Świeniewicz, konstruowane z myślą o integracji zespołu …

Sylwetka wykładowcy

Dorota Świeniewicz – Jedna z najlepszych siatkarek świata pierwszej dekady XXI wieku. Była kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, w której rozegrała 325 oficjalnych spotkań. Ten wynik plasuje ją na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów. Medalistka siatkarskich mistrzostw Polski, Włoch i Hiszpanii. Zwyciężczyni Ligi Mistrzyń, Pucharu Zdobywców Pucharów i CEV Cup Women. W 2003 roku była ważnym punktem drużyny narodowej, która po raz pierwszy w historii zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy, dzięki czemu reprezentacja zyskała osobliwy przydomek - „Polskie Złotka”. W 2005 roku poprowadziła polski zespół po kolejny w historii złoty medal Mistrzostw Europy. Sukces ten przypieczętowała indywidualną nagrodą MVP Most Valuable Player, oraz tytułem najlepszej siatkarki Europy.

Proponowane tytuły szkoleń
 • I wygrywałam i przegrywałam. Lecz nigdy w pojedynkę. Dorota Świeniewicz.
 • Pomiędzy celami a osiągnięciami, znalazłam swoją… dyscyplinę. Motywujące przemówienie Doroty Świeniewicz.
 • Siatkarska szkoła przyjmowania… roli drugoplanowej. Dorota Świeniewicz.
 • Inne - konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.