Warsztaty motywacyjne

Charakterystyka szkoleń

Jan Mela to u nas przede wszystkim warsztaty motywacyjne i prelekcje typu power speech. To promowanie odwagi w biznesie. Powstrzymując się od podejmowania prób realizacji kolejnych pomysłów, wprawdzie nie narażamy się na niepowodzenie, ale – co zdecydowanie ważniejsze – nie dajemy sobie szansy na osiągnięcie sukcesu. Sukcesu, który - tak w nas, jak w i osobach z naszego otoczenia - może wzmacniać postawę proaktywną. Warsztaty motywacyjne Jana Meli, to również tematyka jednoczenia ludzi wokół wspólnej inicjatywy.

Dziś często, ogromna ilość obowiązków, z którymi musimy się zmagać, może sprawić, że zaczniemy odczuwać uczucie przytłoczenia. To z kolei, obniżać może naszą codzienną energię, codzienny zapał. Świat, w którym dziś żyjemy, to bezsprzecznie świat ciągłych zmian. Świat, w którym czasem najłatwiej jest narzekać na wszystko wokół, argumentując to twierdzeniem, iż w większości są to kwestie od nas niezależne - takie na które nie mamy wpływu. Warsztaty motywacyjne Jana Meli to powrót więc do wielu świetnych pomysłów, które – głównie z powodu natłoku innych spraw wszelakich – nie doczekały się realizacji. Czasem nawet, nie doczekały się dogłębnej analizy. To czas na dostrzeżenie i celebrowanie Twoich – nawet tych najdrobniejszych - sukcesów, które do tej pory pozostawały niezauważane. Z uwagi na to, iż wielkość Twojego sukcesu może być nieco subiektywną opinią, nasze warsztaty motywacyjne to moment w którym wspólnie będziemy mogli zmierzyć go Twoją miarą – według Twojej własnej skali. By nie stracić małych przyjemności, w pogoni za tymi wielkimi.

Istnieją bodźce, które wywołują w nas specyficzne odczucia i stany emocjonalne. Niezwykle ważną jest umiejętność świadomego modyfikowania swojego nastawienia. Znając wiele regularnych schematów działania, myślenia i nawet odczuwania, które sprawdziły się wcześniej, czasem zmiana postrzegania okoliczności/sytuacji, nie jest procesem łatwym do realizacji. Nasze warsztaty motywacyjne to kierunkowanie codziennych wyborów na ciągły rozwój, który przecież dla większości z nas jest jednym z kluczowych elementów kariery zawodowej. To docenianie małych sukcesów, które każdego dnia powinny dodawać energii i pomagać zachować odpowiedni work-life balance.

Program szkoleń

Wybrany zakres tematyczny poszczególnych modułów, dla projektów szkoleniowych, na których wykładowcą jest Jan Mela.
 • zła wiadomość jest taka, że… czas leci
 • zaangażowani vs roszczeniowi, pomysłowi vs obojętni, energiczni vs rozważni – o cechach kolejnych pokoleń
 • nikt nie jest w stanie osiągnąć celu bez wysiłku
 • by jutro być lepszym od siebie z wczoraj – warsztaty motywacyjne
 • trudne zadania zakończone powodzeniem – co o Tobie mówi Twoje własne doświadczenie?
 • wszystko jest w naszym zasięgu – czy to błędne przeświadczenie?
 • młody zespół współpracowników a świeże spojrzenie, zaskakujące spostrzeżenia i nadspodziewanie dobre efekty
 • pokolenia Y i Z a ich - wspólna poniekąd - tożsamość
 • dokąd w rzeczywistości prowadzi odwaga? Moje pierwsze warsztaty motywacyjne
 • gdzie w świecie przeciętności i nijakości znaleźć przestrzeń do kreatywności?
 • tok myślenia wcześniej uznany za najlepszy, to tak naprawdę… tylko jedna z możliwości
 • w otoczeniu ludzi pogodnych i optymistycznych – zwracając uwagę na nastrój i samopoczucie
 • odczucie sensu wykonywanych prac a nasz wewnętrzny poziom umotywowania
 • czy wszystko co w życiu robimy to… rzeczywiście nasz własny wybór?
 • młodość nie ma ograniczeń – wybór nowej drogi do realizacji celu
 • raz jeszcze zaczynając od początku – samoświadomość
 • cele długoterminowe a work-life balance – warsztaty motywacyjne
 • satysfakcja, ekscytacja, fascynacja, – subiektywny „próbnik” odczuć i emocji

Cel szkoleń

Warsztaty motywacyjne Jana Meli, to konfrontacja z trudnymi sytuacjami i ich przekształcanie w twórcze reagowanie na codzienne zdarzenia. To nauka – czasem niezwykle trudna – postrzegania nowych sytuacji, jako szans się nadarzających, nie natomiast jako zagrożeń czy niebezpieczeństw. Wartymi podkreślenia, są również refleksje towarzyszące wszystkim uczestnikom, jeszcze wiele tygodni po zakończeniu, czy to wykładu power speech, szkolenia, czy warsztatu motywacyjnego prowadzonego przez Jana Melę. Zamartwianie się, strach, lęk, w wielu sytuacjach są odczuciami nieadekwatnymi do zaistniałych – często kompletnie od nas niezależnych - okoliczności, co Jan Mela udowadnia na wielu bardzo osobistych przykładach.

Metodologia szkoleń

…warsztaty motywacyjne, szkolenia interpersonalne i wykłady znanych osób. Inspirujący mówcy motywacyjni – Jan Mela, Jerzy Engel, Artur Partyka, Jurek Owsiak, Iwona Guzowska, Rafał Wilk, Sylwia Gruchała…

Sylwetka wykładowcy

Jan Mela – Poruszając się na protezie lewej nogi, został najmłodszym niepełnosprawnym polarnikiem, któremu udało się zdobyć i Biegun Północny i Biegun Południowy. Z grupą niepełnosprawnych przyjaciół, wspiął się na szczyt Kilimandżaro, a rok później ukończył Maraton Nowojorski. Człowiek wyróżniany wielokrotnie za działalność charytatywną. W roku 2013 premierę miał - współtworzony przez telewizję TVN – film „Mój biegun” opowiadający historię Jana Meli, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę i nogę.

Proponowane tytuły szkoleń