Power speech

Charakterystyka szkoleń

Szymon Marciniak to u nas przede wszystkim power speech! Power speech o determinacji, która potrafi przezwyciężać wszystkie napotykane niedogodności. Power speech o zaufaniu do siebie, które budujemy sukcesywnie swoimi codziennymi decyzjami. Power speech o współpracy maksymalizującej zalety i minimalizującej wady zespołu. Power speech o myśleniu w kategoriach wyszukiwania rozwiązań, nie wymówek. Power speech o gotowości do pracy w zmiennym środowisku. Power speech o przezwyciężaniu własnej podświadomej chęci skracania drogi na szczyt. Power speech o wygrywaniu!

Dziś, podczas szkoleń rozwoju osobistego i wykładów power speech, często podkreślamy jak ważna jest nauka czerpania radości ze swojej osobistej drogi do celu. Wiele osób nie potrafi wystarczająco tą drogą się cieszyć, uzależniając zerojedynkowo swoje szczęście, od osiągnięcia głównego celu. Owszem, cel powinien nas kierunkować, powinien budować naszą wytrwałość, ale nie może przesłaniać nam radości z podejmowania codziennych małych kroków. Power speech przywołujący historię Szymona Marciniaka, udowadnia, że radość z tych małych kroków może zaprowadzić Cię tam, gdzie zaczyna się historia Twoich marzeń. Pełna pasji i optymizmu droga do celu, to często jedyny klucz do jego realizacji.

Wewnętrzna motywacja, podejmowanie pozytywnej aktywności, wola walki, zaangażowanie, wytrwałość w pokonywaniu trudu, ale także wiara w siebie, sprawiły, że dziś Szymon Marciniak jest jednym z najbardziej szanowanych reprezentantów środowiska sędziowskiego na świecie, a jednocześnie jednym z niewielu arbitrów, którym dane było poprowadzić najważniejszy piłkarski mecz świata – World Cup Final! To efekt długoletniej drogi, której nie były w stanie skrócić nawet… dziesiątki szybkich reakcji, setki podejmowanych w mgnieniu oka bezbłędnych decyzji, oraz tysiące perfekcyjnych zachowań boiskowych. Każdy power speech Szymona Marciniaka, koncentrujemy zatem wokół procesu. Najpierw skalowania celów, potem budowania silnej motywacji i w końcu konsekwentnego podążania za swoją wiedzą i intuicją. Do finału piłkarskich Mistrzostw Świata – finału wszechczasów!

Power Speech Szymona Marciniaka to - poza nadrzędną wartością merytoryczną – również wiele sugestywnych anegdot, które łatwo przełożyć można ze świata profesjonalnej piłki na świat profesjonalnego biznesu. I w zarządzaniu i budowaniu autorytetu i kreowaniu liderów. Każde inspirujące wystąpienie, każde szkolenie motywacyjne, każdy power speech Szymona Marciniaka, to wiele odniesień do rywalizacji najlepszych drużyn i zawodników – tak w sferze czysto piłkarskiej jak i mentalnej/psychologicznej. Formułę wykładów power speech konstruujemy w ten sposób, by przepełniała je pozytywna energia, ale także by każdy power speech był dynamicznym spotkaniem motywacyjnym, przenoszącym uczestników na najpiękniejsze i najbardziej rozentuzjazmowane piłkarskie areny świata – odwzorowując ich atmosferę, wrzawę i emocje.

Program szkoleń

Wybrany zakres tematyczny poszczególnych modułów, dla projektów szkoleniowych, na których wykładowcą jest Szymon Marciniak.

 1. I love my referee - FIFA World Cup Qatar 2022. Projekcja dziecięcych marzeń – power speech
 2. UEFA CORE – na początku drogi, każdy mistrz zawsze jest tylko uczniem
 3. jeden stadion, dwie bramki, trzy zespoły! Power speech!
 4. okoliczności, w których rady nie są dobrze przyjmowane. Trudy zarządzania
 5. „Zabić Sędziego” – presja i poziom oczekiwań własnych oraz zewnętrznych
 6. w kryzysie lubię przebywać sam ze sobą. Jakie jeszcze są objawy perfekcjonizmu?
 7. każdy kto mówi, że czas nie gra roli, ten jest w błędzie – rywalizacja
 8. daj sobie prawo do popełniania błędów. Czy pod taką radą podpisze się międzynarodowy sędzia piłkarski?
 9. nie każda decyzja, każdemu musi się podobać. Ciężar gatunkowy najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych decyzji
 10. piłka zawsze jest szybsza od człowieka. Jak ważni są Twoi asystenci?
 11. jedno boisko, jedna piłka, dziesięciu sędziów. Czy jako społeczeństwo właśnie wkroczyliśmy w erę braku zaufania?
 12. wokół toczy się gra o naprawdę duże pieniądze… a w środku ja – ryzykant! Zarządzanie niepewnością – power speech
 13. nowinki, innowacje, udoskonalenia. Jak na przestrzeni lat zmieniała się praca zespołu sędziowskiego
 14. czy próba łamania zasad których nie znasz, to oznaka inteligencji czy głupoty?
 15. wszyscy oglądamy to samo, a każdy dostrzega coś innego. Szacunek dla różnych perspektyw postrzegania tej samej sytuacji
 16. mały gest, a tyle radości! Body language.
 17. zespołowość. Angażując innych w proces podejmowania decyzji, zmniejszysz ryzyko popełnienia błędu
 18. do/od własnej bramki – detale mają znaczenie
 19. często inni wiedzą lepiej. Lepiej gdyby częściej wiedzieli więcej
 20. boiskowy teatr – wpływ lidera na drużynę
Cel szkoleń

Power speech Szymona Marciniaka, pozwala uczestnikom zajrzeć za kulisy kariery jednego z najbardziej rozpoznawalnych arbitrów piłkarskich na świecie, udowadniając, że w swoich działaniach warto być zdeterminowanym, mimo iż zawsze będzie wiązało się to z pokonywaniem wielu - mniej lub bardziej spodziewanych - przeszkód. Poddając się przeciwnościom, szukając usprawiedliwień, nie inicjując małych działań, sam pozbawisz się możliwości osiągnięcia wymarzonego celu. Formuła naszych spotkań motywacyjnych i wykładów power speech, umożliwia uczestnikom niecodzienną możliwość rozmów bezpośrednich, networkingu i szukania inspirujących rozwiązań w asyście Szymona Marciniaka.

Metodologia szkoleń

…wykłady typu power speech i inspirujące spotkania motywacyjne dla biznesu, prowadzone przez reprezentantów środowiska sportowego…

Sylwetka wykładowcy

Szymon Marciniak – jeden z najlepszych na świecie arbitrów piłkarskich, którego progres kariery sędziowskiej, polscy kibice mogli obserwować śledząc rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy – tam Szymon Marciniak poprowadził kilkaset spotkań. Członkostwo w prestiżowych grupach UEFA Elite i FIFA Team One, zwieńczył nominacją na sędziego głównego finału Mistrzostw Świata FIFA World Cup Qatar 2022. Podsumowaniem doskonałego występu finałowego, była nagroda najlepszego sędziego roku 2022, przyznana Szymonowi Marciniakowi przez International Federation of Football History & Statistics, którą… ponownie otrzymał za rok 2023! Mimo, iż osiągnął gigantyczny sukces, podkreśla że nadal pozostaje w drodze… do celu.

Proponowane tytuły szkoleń
 • Mając świadomość własnej wartości, łatwiej jest nam wspierać ludzi których mamy wokół siebie. Szymon Marciniak.
 • Dzisiejsza presja kształtuje jutrzejsze legendy. Szymon Marciniak.
 • Zachowuję bezstronność, mimo… iż piłka najczęściej jest po mojej stronie. Szymon Marciniak – razem bądźmy fair.
 • Inne - konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.