Inspirujące prelekcje

Charakterystyka szkoleń

Marcin Ryszka to u nas przede wszystkim inspirujące prelekcje! Inspirujące prelekcje budowane na niezwykle motywującej drodze życia, niewidomego Mistrza Świata. Inspirujące prelekcje, które uświadamiają, że tak naprawdę każdy z nas może w swoim życiu wygrać dużo więcej, aniżeli zawieszony na szyi mistrzowski medal. To inspirujące prelekcje z których dowiesz się co tak naprawdę jest gwarantem naszego spełnienia i jak to spełnienie koreluje z budowaniem poczucia własnej wartości.

Dziś - w wyjątkowej asyście Marcina Ryszki - namawiamy by przede wszystkim wykonać pierwszy krok w kierunku realizacji swojego celu, by nie roztrząsać trudności z tym związanych. Chcąc iść do przodu, odwaga do wykonania pierwszego kroku jest rzeczą absolutnie kluczową. Jesteśmy przekonani, że poznając historię Marcina Ryszki dasz radę wykrzesać z siebie energię na wysiłek związany z dalszym działaniem i nawet w chwilach kryzysów nie zdecydujesz się na rozłożenie rąk. Każda mowa motywacyjna i każda inspirująca prelekcja Marcina Ryszki, to kompilacja wielu przykładów, udowadniających, że nigdy nie powinniśmy się poddawać. Niezależnie od okoliczności, przed Tobą zawsze będzie wiele możliwości. Niezależnie od okoliczności za Tobą zawsze będzie wiele doświadczeń, z których możesz wyciągać mądre wnioski.

Warto otworzyć się na własne szczęście! Wszyscy czasem przeżywamy momenty większego lub mniejszego lęku. Niestety, by oswoić się z wieloma z nich, nieuniknione okaże się przekraczanie własnych granic. Często, wzrastać wewnętrznie możemy tylko będąc gotowymi by poczuć się niekomfortowo – oswajając się z nowymi dla siebie okolicznościami, pokonując kolejne bariery i ograniczenia. Inspirujące prelekcje i wykłady motywacyjne Marcina Ryszki które realizujemy, dowodzą jednoznacznie że to my sami odpowiadamy za wszystkie nasze wybory życiowe, a akceptując siebie budujemy drogę ku swojemu szczęściu. Inspirujące prelekcje i wystąpienia dla firm Marcina Ryszki, przekonują że szczęście to nie tylko wielkie i spektakularne sukcesy, ale przede wszystkim małe radości z najdrobniejszych dokonań.

Nauka patrzenia na świat nie tylko oczami, ale przede wszystkim sercem, jest trudna ale wykonalna – co dosłownie i w przenośni udowadnia każda inspirująca prelekcja prowadzona przez Marcina Ryszkę. Być może spotkanie motywacyjne z Marcinem Ryszką pomoże również Tobie nieco bardziej zrozumieć swój własny wewnętrzny świat, eksponując jednocześnie przestrzeń do dalszego rozwoju umożliwiającego Ci życie w pełnej zgodzie z sobą samym. By jeszcze bardziej polubić siebie. By mieć do siebie jeszcze większy szacunek.

Program szkoleń

Wybrany zakres tematyczny poszczególnych modułów, dla projektów szkoleniowych, na których wykładowcą jest Marcin Ryszka.

 1. widzę nic, obraz nagle zniknął… Na uniwersytecie życia odbyłem tylko lekcję zapoznawczą
 2. ciemność… pomaga mi jaśniej spojrzeć na piękno życia – inspirująca prelekcja
 3. bohater dnia! Moja rywalizacja z pełnosprawnymi
 4. najważniejsze życiowe decyzje podejmujemy my sami. Czy łatwo jest wymyślić siebie na nowo?
 5. świadome działania na rzecz innych, to nie styl życia, to w dużej mierze sens życia. Projekt „pokażcie nas w Rio”
 6. analizując historię Blind Football, mam wrażenie, że to ja zapoczątkowałem tę dyscyplinę w Polsce. Dziś moją misją jest rozwijanie tego sportu w kraju. Mimo barier, Ty również zawsze możesz robić to co kochasz!
 7. krew i ból. Opowiem Wam o szkole charakterów. Opowiem Wam o bardzo urazowym sporcie
 8. można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać! Reprezentacja Polski Blind Football! Inspirująca prelekcja.
 9. źrenice prawidłowo reagują na światło! Musimy nauczyć się żyć w świecie pełnym absurdów
 10. moja pozycja na boisku to… lewy błądzący ze świetnym przeglądem pola. Jak ważny w życiu jest dystans do siebie?
 11. El Estadio de Maracaná - Río de Janeiro. Ja i legendy brazylijskiej piłki. Ciesz się każdą wyjątkową chwilą swojego życia
 12. teleasystent, gadacz, alfabet braille’a – czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak w naszym świecie radzą sobie niewidomi?
 13. wirtualna mapa, którą wyświetlam w myślach. Czym jest dla nas strefa komfortu?
 14. uśmiecham się, udając że wszystko jest dobrze. Kryzysowe momenty życia w labiryncie
 15. chcę iść swoją drogą z podniesioną głową… pomimo, że moja codzienność to klasyczny „escape room”. Nowoczesne technologie
 16. jedyny obraz w który mogę się wpatrywać, to obraz mojej duszy. Jak mimo przeciwności zachować pogodę ducha?
 17. czy cień przeszłości może czyhać na przyszłość??? Akceptacja siebie
 18. nie potrafię stać bezczynnie, gdy moim celem jest pogoń za szczęściem - swoim i innych. Inspirująca prelekcja
 19. dziękuję za Waszą obecność. Czy teraz już wierzycie, że bariery istnieją tylko w naszych głowach?
Cel szkoleń

Inspirujące prelekcje, mowy motywacyjne i wykłady power speech Marcina Ryszki, dodają uczestnikom nie tylko wiary w siebie, ale również sił do dalszego odkrywania swojego potencjału i ciągłego angażowania się w szereg pasjonujących aktywności. Pomimo niepełnosprawności z którą zmaga się od wielu lat, Marcin Ryszka posiada magiczną zdolność przekazywania innym swojego entuzjazmu i pasji. Będąc osobą niewidomą, ukończył cztery kierunki studiów i pozostaje aktywny zawodowo angażując się w to, co kocha. Prowadząc inspirujące prelekcje, oraz wystąpienia dla firm i zespołów, stara się podkreślać, że nasze sukcesy i osiągnięcie nie zwalniają nas z obowiązku dalszego rozwoju. Każda inspirująca prelekcja Marcina Ryszki jest nośnikiem wielu pozytywnych emocji.

Metodologia szkoleń

… mowy motywacyjne i inspirujące prelekcje ukazujące wszystkie oblicza naszych własnych niepełnosprawności…

Sylwetka wykładowcy

Marcin Ryszka – niewidomy sportowiec, dziennikarz, komentator i działacz społeczny. W wieku kilku lat usłyszał dramatyczną diagnozę lekarską, której następstwem była konieczność operacyjnego usunięcia obu gałek ocznych. Siebie, ponownie odnalazł w świecie sportu. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata w pływaniu, reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich Pekin 2008, oraz Londyn 2012. Miłość do piłki nożnej natomiast, sprawiła że w 2015 roku został kapitanem reprezentacji Polski Blind Football. Dostrzegając, jak ogromną moc skrywa rywalizacja sportowa osób niepełnosprawnych, został współzałożycielem i Prezesem Fundacji Nie Widząc Przeszkód. O swojej - inspirującej dla innych - drodze, opowiedział we własnej książce pt. Nie widzę przeszkód.

Proponowane tytuły szkoleń
 • Dotarłem do końca świata! By móc pójść dalej! Marcin Ryszka.
 • Lęk przed przyszłością? Naprawdę nie powinieneś bać się tego, co nieznane. Marcin Ryszka.
 • To marzenia dodają mojemu światu kolorów… Inspirująca prelekcja Marcina Ryszki.
 • Inne - konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.