Wykłady specjalne

Charakterystyka szkoleń

Ksiądz Zbigniew Czendlik to u nas przede wszystkim wykłady specjalne, realizowane w formie ciekawych, przejmujących, lecz także osobliwie humorystycznych, wystąpień. Wykłady specjalne księdza Czendlika to - w opozycji nieco do stereotypowych wyobrażeń - prelekcje pełne oryginalnych przemyśleń i skłaniające do przełamywania rozmaitych konserwatywnych przekonań. Ksiądz Czendlik jest człowiekiem niebywale pogodnym, i tą pogodą ducha dzieli się ze słuchaczami w trakcie wszystkich prowadzonych przez siebie wykładów specjalnych. Akcentując jednocześnie, że nigdy nie powinniśmy rezygnować ze swoich marzeń i pomysłów na własne szczęście.

Dziś, często podkreślamy jak istotnym aspektem naszej współczesności, jest otwartość na drugiego człowieka. W dużej mierze to właśnie otwartość na poglądy innych, poszerza nasze horyzonty i poniekąd czyni nas coraz wartościowszymi ludźmi. Dialog - na którym budujemy wykłady specjalne księdza Czendlika - udowadnia nam, jak zachwycający, fascynujący, ale też różni, mogą być ludzie wokół nas. Każdego dnia, wszyscy korzystamy z ich pomocy, którą - niezależnie od osobistych przekonań i wewnętrznych blokad - powinniśmy potrafić doceniać. Zdolność do rozumienia i akceptacji postawy innych, to jedna z kilku najtrudniejszych do ukształtowania umiejętności życia społecznego. Stąd wykłady specjalne księdza Czendlika - budujące tolerancję, skłaniające do otwartości na drugiego człowieka, oraz inspirujące do ciekawości poznawczej ukazującej nowe perspektywy samorozwoju.

Wykłady specjalne to u nas… zamówienia specjalne - z programem i formą realizacji dostosowywanymi ściśle do specyfiki wydarzenia. Wszystkie projektowane przez nas wykłady specjalne, zawsze profilujemy indywidualnie pod kątem charakteru grupy uczestników i ilości gości. W zależności od koncepcji eventu, wykłady specjalne realizujemy w centrach konferencyjnych, hotelach, lecz także w firmowych obiektach własnych.

Program szkoleń

Wybrany zakres tematyczny poszczególnych modułów, dla projektów szkoleniowych, na których wykładowcą jest ksiądz Zbigniew Czendlik.

 • kleryk w prześlicznych czerwonych szpilkach. Tak, to ja - Zibi Czendlik
 • jak powstawał „produkt Czendlik”? Moja historia – wykład specjalny
 • Lucie Bila, nieznany ksiądz i media
 • fakt, że Pan Bóg uczynił mnie księdzem, jest dowodem na to, że ma duże poczucie humoru
 • mam wiele braków. W zasadzie to brak mi wszystkiego… oprócz wątpliwości
 • zagadki ludzkiego altruizmu – wykład specjalny
 • dziś ja stawiam… wiele znaków zapytania. Długie rozmowy w gospodzie na probostwie.
 • z wizytą u „kierownictwa”. Dwutygodniowa wyprawa… trwająca trzy dni
 • duchowa nadwaga. Mój głos w temacie zarządzania strategicznego
 • naszą misją jest współpraca… mimo, iż brzmi to wyjątkowo górnolotnie – wykład specjalny
 • odpowiedzialność zbiorowa
 • Mauritius. Przezorny zawsze ubezpieczony
 • życie z dystansem… Kultowe tabliczki w moim gabinecie - „budzić tylko w przypadku pożaru lub zniesienia celibatu” oraz „jeśli nie masz co robić, nie rób tego u mnie”
 • proboszcz w parafii, czy biznesmen w przedsiębiorstwie?
 • wieloletnie plany rozwoju? Mam swoją metodę
 • być zwyczajnie dobrym - imperatyw, który jest naszą powinnością
 • happy end czy šťastný konec?

Cel szkoleń

Celem wykładów specjalnych księdza Czendlika, jest to, by inspirować do podejmowania świadomych i niczym niewymuszonych decyzji. Tylko świadome życie, pozwala nam budować poczucie własnej sprawczości. Wykłady specjalne Księdza Czendlika mają wywoływać dyskusję, wzbudzać zaciekawienie, przeciwdziałać powielaniu stereotypów, ale także skłaniać do refleksji nad realizowaną przez nas w życiu misją. Szczęścia w życiu i zawodowym i prywatnym, nie zagwarantuje nam postawa, w której będziemy zadowalać się półśrodkami. Dlatego też, wykłady specjalne Księdza Czendlika, są próbą tworzenia przestrzeni, eksponującej potencjalnie nowe dla nas obszary aktywności rozwojowej.

Metodologia szkoleń

…wykłady specjalne realizowane w ramach spotkań motywacyjnych, zawsze są intencjonalnie aranżowanym przez nas pretekstem do samorozwoju…

Sylwetka wykładowcy

Zbigniew Czendlik – polski ksiądz rzymskokatolicki pełniący posługę kapłańską w Czechach. Odchodząc od religijnych stereotypów, biorąc charytatywnie udział w wielu prestiżowych turniejach golfowych, a jednocześnie przyjaźniąc się z wieloma znanymi reprezentantami świata sportu i mediów, dla Czechów stał się uosobieniem nowoczesnego kościoła. Prowadząc swój talk-show w czeskiej telewizji oraz program w czeskim radiu, zyskał miano najbardziej znanego i najczęściej cytowanego Polaka w całej Republice Czeskiej. Magazyn „Denik” umieścił księdza w dziesiątce najbardziej wpływowych osób z całego kraju. Książka księdza Czendlika „Postel, hospoda, kostel” (w Polsce wydana pod tytułem „Bóg nie jest automatem do kawy”) zdobyła nagrodę literacką Magnesia Litera - sprzedając się w ponad stu tysiącach egzemplarzy.

Proponowane tytuły szkoleń
 • Uśmiech otwiera każde kolejne drzwi. Ksiądz Zbigniew Czendlik.
 • Wszyscy rodzimy się bogaci, więc wszystkich nas stać na bezinteresowną pomoc. Ksiądz Zbigniew Czendlik.
 • Łóżko. Gospoda. Kościół. Wykład specjalny Księdza Zbigniewa Czendlika.
 • Inne - konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.