Szkolenia sport biznes

Charakterystyka szkoleń

Michał Kościuszko prowadzi dla nas między innymi prelekcje i wykłady motywacyjne, oraz wszelkie szkolenia sport - biznes. Doskonale rozumiejący się zespół profesjonalistów, kompetentnych i zarazem świadomych swej roli współpracowników, to dziś prawdziwy handicap nie tylko każdego sportowca, ale także każdego przedsiębiorcy. Prelekcje i szkolenia sport - biznes Michała Kościuszko, to - bazująca na doświadczeniu z tras WRC - konstrukcja zespołów dla strategii długoterminowej, ale też nauka kompromisowego adaptowania swojego teamu do sytuacji niespodziewanych i/lub kryzysowych.

Dziś - głównie za sprawą wszechobecnej hiperkonkurencji - współczesny biznes coraz częściej przypomina, niekończący się sportowy wyścig. Podczas każdego kolejnego projektu, dostrzegamy nowe - czasem nawet wieloaspektowe - analogie sport biznes. Nawet z pozoru najlepsze pomysły i strategie, wymagają w związku z tym, ciągłego doskonalenia. Zmieniające się dynamicznie środowisko biznesowe, wymusza stałe podtrzymywanie najwyższych wskaźników efektywności. To, zadanie coraz trudniejsze, ale też… coraz bardziej niezbędne. Tu, analogie sport-biznes, biznes-sport, absolutnie nie podlegają żadnym dyskusjom – finalnie liczy się tylko wynik. Jak zatem ten wyścig wygrać?

Przede wszystkim, potrzebna jest wiara w to, że ten wyścig można wygrać, że sukces można osiągnąć. Wiara w siebie i w pozostałych członków zespołu, oczywiście jednak nie wystarczy. Niezbędne jest - wsparte ciężką, systematyczną i wytrwałą pracą - budowanie pewności siebie. Ogromnie ważne w drodze po wymarzone zwycięstwo, jest wewnętrzne zdyscyplinowanie i nieustanna praca nad swoją silną wolą. Wymagające otoczenie, nieustanna praca pod presją, brak miejsca i czasu na pomyłki… to tylko niektóre z obciążeń identycznych dla schematów sport-biznes i biznes-sport. Szkolenia i wykłady power speech Michała Kościuszko to doświadczenia z pracy największych teamów rajdowych świata, przełożone na język biznesu.

Program szkoleń

Wybrany zakres tematyczny poszczególnych modułów, dla projektów szkoleniowych, na których wykładowcą jest Michał Kościuszko.

 • decydujące starcie… tuż po starcie
 • rywalizacja i nastawienie na wynik - elementy łączące sport z biznesem
 • lojalność w sporcie / lojalność w biznesie / lojalność w życiu
 • sport wysokiego ryzyka - odpowiedzialność i bezpieczeństwo
 • wiedza, doświadczenie i… naturalne predyspozycje - najlepsze rajdowe zespoły świata
 • ścieżka specjalizacji a adaptacja do zupełnie nowych okoliczności
 • mówiąc kontuzja, myśląc dramat
 • start pełen obaw, adrenaliny, stresu i… odrobiny pozytywnego nastawienia
 • nie osiągając wymarzonego sukcesu, nie wypracowując oczekiwanego zysku - zaangażowanie stopniowo spadające do zera
 • strategie uczenia się na błędach i niepowodzeniach; szkolenia sport - biznes
 • wytrwałość - powtarzane sekwencje schematycznych działań
 • gdy - mimo przeciwności losu - ambicje niezmiennie pozostają wysokie. Codzienność po kontuzji
 • sport - biznes analogie, sport - biznes różnice
 • lepiej przegrać na mecie, niż zrezygnować przed startem. O trudnych początkach…
 • ekonomia vs misja. Niepospolita wizja tworzenia niepospolitej firmy
 • głód sukcesu. Osobowość ukształtowana przez indywidualizm, charakter zahartowany przez sport

Cel szkoleń

Dynamicznie zmieniające się otoczenie, coraz większa liczba czynników mających wpływ na końcowy wynik, stres powodowany koniecznością szybkiego reagowania i wprowadzania nieustannych korekt w swoim planie. Szkolenia sport-biznes Michała Kościuszko, to jednak nie tylko analogie. Sport-biznes to także wiele różnic i schematów niewartych kopiowania. Michał Kościuszko, łącząc umiejętnie swoje sportowo-biznesowe doświadczenia, inspiruje do wychodzenia poza sprawdzone wzorce postępowania i sięgania po to co nieznane – nowe. Każdy wykład motywacyjny Michała Kościuszko to - ilustrowana multimedialną prezentacją - wciągająca historia niezwykłej pasji do sportu.

Metodologia szkoleń

…szkolenia sport-biznes, prowadzone przez najbardziej utytułowanych polskich sportowców, trenerów i managerów…

Sylwetka wykładowcy

Michał Kościuszko - dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata JWRC i PWRC. Poważna kontuzja kręgosłupa, której nabawił się podczas Rajdu Niemiec, uniemożliwiła mu dalsze starty. Mimo iż karierę zakończył w roku 2013, ciągle pozostaje kierowcą, który z wszystkich polskich zawodników, wziął udział w największej ilości rajdów WRC. Jako autorytet z zakresu bezpieczeństwa jazdy, regularnie pojawia się w telewizji, gdzie zwykle zapraszany jest w roli eksperta. Dziś – zarządzając kilkoma niesportowymi spółkami – doświadczenia swojej profesjonalnej kariery rajdowej, skutecznie wykorzystuje w otoczeniu biznesowym.

Proponowane tytuły szkoleń
 • Mając plan być pierwszym… z pozycji ostatniego. Michał Kościuszko.
 • To liczba pokonanych trudności a nie ki­lometrów, wskazuje nam odległość pozostałą do celu. Michał Kościuszko.
 • Szybki, szybszy, najszybszy… dzięki zespołowi. Motywacyjny power speech Michała Kościuszko.
 • Inne - konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.