Przed pierwszym gwizdkiem

Dzień pierwszego meczu reprezentacji Polski w trakcie FIFA World Cup Qatar 2022, spędziliśmy w wyjątkowych okolicznościach i w wyjątkowym towarzystwie. Gościem specjalnym realizowanego przez nas wczoraj spotkania motywacyjnego, nie mógł być w tym przypadku nikt inny, jak były selekcjoner naszej drużyny narodowej – Jerzy Engel.

Power speech Jerzego Engela był w tym przypadku kompendium wiedzy o pracy z drużyną narodową – dla wielu z uczestników najważniejszym zespołem w kraju. Praca w zespole z perspektywy zarządzania kadrą narodową, to przede wszystkim proces budowania spójnego głosu z wielu indywidualności. Wszyscy członkowie zespołu uczą się od siebie – by przy wzajemnym wsparciu szukać najlepszych sposobów na osiągniecie celów postawionych przed zespołem. Tylko współpraca zespołowa, pozwala poszczególnym indywidualnościom w pełni uwolnić swój rzeczywisty potencjał. Różnorodność doświadczeń, charakterów i kompetencji, tworzy nieoczywistą dla jednostki perspektywę postrzegania zadania i/lub celu. Treść motywacyjnego wystąpienia power speech Jerzego Engela, uwiarygodniła tezę, że za większością sukcesów zespołowych, stoją ludzie którym udało się odnaleźć właściwą synergię pomiędzy celami indywidualnymi, a celami wyznaczonymi dla całej drużyny – ludzie dla których wspólna praca dla zespołu była wartością nadrzędną na każdym etapie dążenia do realizacji celu. Praca wykonana… przed pierwszym gwizdkiem.

Czy merytoryczne wnioski z wykładu motywacyjnego Jerzego Engela pozwoliły uczestnikom przewidzieć wynik pierwszego meczu reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata???

Jerzy Engel, to u nas nie tylko wykłady motywacyjne power speech, to także wielowątkowe szkolenia dla managerów – szkolenia zarządzanie zespołem, szkolenia zarządzanie firmą, szkolenia przywództwo, i wiele im podobnych:

  1. Biznes na tak. Jerzy Engel o zarządzaniu i kształtowaniu kultury sukcesu.
  2. By myśląc „nie”, nie mówić „tak”. Jerzy Engel o presji, wsparciu i motywacji.
  3. 2:1. Dwa punkty widzenia, jeden zespół. Jerzy Engel konsoliduje wspólnym celem.

Data:
  • 23 listopada 2022