Mówca motywacyjny

Mówca motywacyjny i jego trzy najważniejsze cechy? Naturalność, charyzma, pokora – wszystko w odpowiednich proporcjach.

Nie chcielibyśmy w tym miejscu definiować słownikowo kim jest mówca motywacyjny. Na co zatem zwracamy uwagę, mając sposobność dyskusji o cechach najlepszych mówców motywacyjnych? Może zabrzmi to nieco banalnie, ale mówca motywacyjny przede wszystkim musi być… słyszalny. Czy wszystkie wystąpienia, których byliśmy uczestnikami, były trafnie zorientowane na odbiorcę? Nie. Czy każdy mówca motywacyjny, którego mieliśmy okazję słuchać, traktował gości wystarczająco indywidualnie? Nie. Z naszego kilkunastoletniego doświadczenia wynika jednoznacznie, że mówca motywacyjny nie zawsze jest przez publiczność słyszalny!

To bardzo trudna rola. Mówca motywacyjny musi przede wszystkim odważyć się być sobą. NATURALNOŚĆ jest źródłem zaufania, lecz sama w sobie nie zagwarantuje tego, iż odbiór przekazu będzie entuzjastyczny. W sztuce wystąpień publicznych, jest jednak bardzo ważna. Bez naturalności, trudno o autentyczność. Mówca motywacyjny musi również mieć to „coś”, sprawiające, że uczestnicy do końca będą chcieli pozostać uważnymi na jego wskazówki. To „coś”, to często CHARYZMA. Charyzma daje mówcy motywacyjnemu energię, wewnętrzne poczucie mocy i pewnego rodzaju komfort psychiczny. Storytelling charyzmatycznego mówcy intryguje, przyciąga uwagę, ale także jest bardziej emocjonalny - na czym zyskuje wiarygodność przekazu. Kolejnym ważnym aspektem jest POKORA. Warto nie zapominać o tym, zwłaszcza w czasach gdy tak modna jest pogoń za sukcesem. Cenimy mówców motywacyjnych, którzy z dystansem potrafią wypunktować swoje niedoskonałości – mówców motywacyjnych, którzy nie udowadniają, że są lepsi od innych, mimo iż niejednokrotnie osiągnęli w życiu znaczące sukcesy.

Z dumą możemy powiedzieć, że pracujemy z najlepszymi mówcami motywacyjnymi. Bez względu na indywidualny styl wystąpień każdego mówcy motywacyjnego, nasze wykłady zmuszają do myślenia, przyciągają uwagę. Inspirujemy i dodajemy ludziom skrzydeł, opowiadając im szczere i prawdziwe historie. Dzielimy się wyjątkową i unikatową wiedzą.

Data:
  • 9 grudnia 2022