Blind football

Piłka nożna w wykonaniu niewidomych sportowców, to absolutny fenomen. Bez cienia wątpliwości, wszyscy na świecie niewidomi piłkarze to prawdziwi gladiatorzy sportu. To fantastyczni - pełni nieustępliwości, zaangażowania i odwagi - pasjonaci sportu. Mogąc obserwować zmagania i mecze Blind Football – zdecydowaliśmy się wzmocnić nasz zespół kapitanem reprezentacji Polski – Marcinem Ryszką!

Od dziś, Marcin Ryszka prowadzi dla nas mowy motywacyjne, wykłady power speech, oraz inspirujące prelekcje i wystąpienia dla firm – na każdym kroku podkreślając, że chcąc wykształcić w sobie wytrwałość, przede wszystkim nie możemy obawiać się podejmowania prób. By realizować swoje cele i urzeczywistniać marzenia innych, musimy próbować rozbudowywać swoją strefę komfortu. Nie możemy poddawać się lękom, które temu procesowi towarzyszą…

Będąc osobą niewidomą, Marcin Ryszka został trzykrotnym Mistrzem Świata w pływaniu i dwukrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich. Chcąc spełniać kolejne swoje marzenia, zaangażował się w dyscyplinę, którą pokochał najbardziej. Tą dyscypliną jest piłka nożna! Analizując historię Blind Football w Polsce, śmiało możemy stwierdzić, że to Marcin Ryszka jest jedną z głównych osób dzięki którym widzimy dziś stopniową profesjonalizację tej dyscypliny w Polsce, ale także możemy obserwować progres wyników reprezentacji narodowej!

Marcinowi Ryszce udało się zamienić tragiczny finał swojej choroby we wspaniały początek! To historia, która z jednej strony ściska za gardło, z drugiej natomiast prawdziwie inspiruje:

  1. Dotarłem do końca świata! By móc pójść dalej! Marcin Ryszka.
  2. Lęk przed przyszłością? Naprawdę nie powinieneś bać się tego, co nieznane. Marcin Ryszka.
  3. To marzenia dodają mojemu światu kolorów… Inspirująca prelekcja Marcina Ryszki.
Data:
  • 6 grudnia 2023