Szkolenia-znani wykładowcy

Artur Partyka

Były lekkoatleta. Wielokrotny reprezentant Polski w skoku wzwyż. Dwukrotny medalista olimpijski. Sześciokrotny laureat nagrody dla najpopularniejszego polskiego sportowca, corocznego plebiscytu Przeglądu Sportowego. Jego – aktualny do dziś – oficjalny rekord Polski, pozostaje niepobity od roku 1996. Członkostwo w Polskim Związku Lekkiej Atletyki z powodzeniem łączy ze wspieraniem kampanii charytatywnych i propagowaniem idei i zasad współzawodnictwa fair-play. Świetnie radzi sobie w roli mówcy motywacyjnego. Obecnie jest również komentatorem telewizji Polsat.

 1. Wysoko, wyżej, najwyżej. Trening motywacyjny Artura Partyki
 2. Gdy celem jest sukces. Artur Partyka namawia do wytrwałości, konsekwencji i systematyczności w biznesie.
 3. Artura Partyki wędrówka w głąb umysłu zwycięzcy i zwyciężonego.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Krzysztof Skiba

Współzałożyciel i lider zespołu Big Cyc. Publicysta, a także wieloletni felietonista, piszący między innymi dla Gazety Wyborczej, CKM oraz Wprost. Współtworzył wiele programów telewizyjnych i radiowych. Bez wątpienia, niezwykle barwna, intrygująca i niepowtarzalna postać, polskiej sceny kulturalno-rozrywkowej. Jak sam siebie określa – jest artystą wszechstronnie rozrywkowym.

 1. Krzysztof Skiba uczy kreatywnej i nieszablonowej autopromocji.
 2. Artystyczny happening w biznesie. Skuteczna promocja firmy/produktu/usługi według Krzysztofa Skiby.
 3. Alfabet emocji. Krzysztofa Skiby głos w temacie inteligencji emocjonalnej.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Władysław Jerzy Engel

Trener, edukator Union of European Football Associations. Były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, z którą to w 2002 roku awansował do finałowego turnieju Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Laureat wielu prestiżowych wyróżnień. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Trenera Roku, przyznawaną corocznie przez tygodnik Piłka Nożna. Obecnie jest ekspertem TVP. Wykłada między innymi na Uniwersytecie Jagiellońskim, Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Autor kilku książek.

 1. Biznes na tak. Jerzy Engel o zarządzaniu i kształtowaniu kultury sukcesu.
 2. By myśląc „nie”, nie mówić „tak”. Jerzy Engel o presji, wsparciu i motywacji.
 3. 2:1. Dwa punkty widzenia, jeden zespół. Jerzy Engel konsoliduje wspólnym celem.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Sylwia Gruchała

Florecistka, siedmiokrotna mistrzyni Polski. Zdobywczyni kilkudziesięciu nagród na międzynarodowych turniejach i zawodach rangi mistrzowskiej. Jedyna w historii polska florecistka, której udało się zdobyć dwa medale olimpijskie. Gościnnie wystąpiła w teledysku grupy muzycznej Feel. Od lat zaangażowana w pomoc ciężko chorym i najbardziej potrzebującym dzieciom.

 1. Tworzenie siebie na potrzeby sytuacji. Sylwia Gruchała o budowaniu zaufania do swoich umiejętności.
 2. Zanim będzie lepiej – w oczekiwaniu na spektakularne efekty. Trening uważności Sylwia Gruchała
 3. Tam, gdzie nie kończy się rywalizacja. Sylwia Gruchała o przeciwdziałaniu frustracji przy pracy z porażką.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Iwona Guzowska

Mistrzyni świata trzech różnych federacji w boksie zawodowym, mistrzyni świata w kickboxingu. Łącznie, zdobywczyni kilkudziesięciu prestiżowych tytułów, na wielu międzynarodowych galach i turniejach rangi mistrzowskiej. Pierwsza w Polsce kobieta, walcząca na zawodowych ringach bokserskich z profesjonalnym kontraktem promotorskim. W latach 2007-2015 – posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

 1. Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Motywacyjny power speech Iwony Guzowskiej.
 2. Samo wejście na ring nie czyni Cię zwycięzcą. Iwona Guzowska w połowie drogi między presją a stresem.
 3. Amplituda uczuć i odczuć. Iwona Guzowska o tajemnicach silnych osobowości.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Magdalena Zimny-Louis

Była Manager angielskiego klubu żużlowego Ipswich Witches. Jako jedyna Polka w historii – przez 10 lat – z sukcesami zarządzała zespołem z Ipswich, uczestniczącym w rozgrywkach brytyjskiej Elite League. Obecnie dla równowagi – skupia się na pisaniu. Jest autorką kilku powieści, z których nieprzeciętna „Pola”, uhonorowana została główną nagrodą na festiwalu czytelników – Pióro i Pazur 2013.

 1. Kobieca twarz przywództwa. Warsztaty zarządzania Magdaleny Zimny-Louis.
 2. Razem czy wspólnie? Magdalena Zimny-Louis – inspirując – angażuje do współpracy, zatrzymuje najlepszych, pozyskuje kontrahentów i sponsorów.
 3. Tekst testowy vs Test tekstowy, czyli o intrygujących treści tworzeniu. Biznesowy creative writing Magdaleny Zimny-Louis.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Marta Sziłajtis-Obiegło

Podróżniczka. Najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła całą kulę ziemską. Za ten samotny rejs otrzymała nagrodę Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa Akademii Morskiej w Szczecinie. Z powodzeniem łączy podróże ze wspieraniem akcji i inicjatyw społeczno-edukacyjnych. Pełni między innymi funkcję ambasadora inicjatywy Unii Europejskiej „Youth on the move”.

 1. Inność, oryginalność i zainteresowanie odmiennością oczyma Marty Sziłajtis-Obiegło. Wpływ kontrastów na relacje międzyludzkie.
 2. Grać aby wygrać. Marta Sziłajtis-Obiegło o tym jak uzyskać korzyści z różnic i przeciwności losu.
 3. Marta Sziłatis-Obiegło o radzeniu sobie z wyzwaniami, przekształcaniu słabości w mocne strony, oraz umacnianiu pewności siebie.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Rafał Wilk

Były żużlowiec, wielokrotny zwycięzca Pucharu Świata w kolarstwie szosowym – handbike’u. Od czasu wypadku podczas meczu żużlowego w 2006, porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Wrócił jednak do profesjonalnego uprawiania sportu, do tej pory zdobywając dla Polski aż cztery medale igrzysk paraolimpijskich. Żelazna konsekwencja, optymizm i pasja to cechy które zdecydowanie wyróżniają Rafała.

 1. Rafała Wilka trudna droga do sukcesu. Trening motywacyjno-mobilizująco-inspirujący.
 2. Niepowodzenie czyli… wiatr w żagle. Rafał Wilk o hartowaniu osobowości w konfrontacji z przeciwnościami losu.
 3. Po opanowaniu sytuacji panuj nad sobą. Rafała Wilka remedium na stres i zachowanie dystansu do zaistniałych okoliczności.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Mieczysław Nowicki

– Były reprezentant Polski w kolarstwie szosowym i torowym. Wielokrotny mistrz Polski. Dwukrotny medalista olimpijski, igrzysk w Montrealu – indywidualny i drużynowy. Po zakończeniu profesjonalnej kariery zawodniczej, piastował kolejno wiele prestiżowych stanowisk. Był między innymi Ministrem Sportu, Wiceprezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Dziś – po wielu latach społecznego zaangażowania w rozwój sportu – jest Wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 1. Współzawodnictwo sportowe a osobista skuteczność w otoczeniu biznesowym. Mieczysław Nowicki.
 2. Na czele peletonu. Mieczysława Nowickiego zespół na medal.
 3. Wszystko zaczyna się od samodyscypliny. Stopniowanie trudności według Mieczysława Nowickiego.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Aleksandra Sarna

Doktor psychologii społecznej. Ekspert telewizji TVN, opiniująca między innymi w programie „Rozmowy w toku”. Współpracuje także z TV Silesia, Radiem Zet, oraz Radiem Katowice. Pisze dla Gazety Wyborczej i portalu internetowego WP. Jak sama siebie określa – jest psychologiem z pasją.

 1. Z psychologiem do klienta. Aleksandra Sarna o bardziej lub mniej typowych zachowaniach konsumenckich.
 2. Aleksandra Sarna o konfliktach pracowniczych, problemach personalnych i skutecznej tychże diagnozie w przedsiębiorstwie.
 3. Aleksandra Sarna instruuje i uczy psychologii twórczości. Warsztaty rozwoju personalnego.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Jerzy Owsiak

Pomysłodawca i główny realizator corocznych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Twórca Przystanku Woodstock – jednej z największych, cyklicznych, plenerowych imprez muzycznych w Europie. Swoje doświadczenia opisał w książce zatytułowanej „Orkiestra klubu pomocnych serc, czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka.” W 2013 roku otrzymał zaszczytny tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 1. Jurek Owsiak motywuje. Metody aktywizacyjne w pracy z zespołem.
 2. Jurek Owsiak – przywództwo inspirujące.
 3. Niewidzialne wsparcie w biznesie. Jurek Owsiak o docenianiu wartości współpracowników oraz zarządzaniu obiektywnym i nieurażającym.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Anna Wojtacha

Dziennikarka, reporterka i wieloletnia korespondentka wojenna. Konflikty zbrojne z Afganistanu, Iraku, Gruzji, Tajlandii i wielu innych, dotkniętych klęska wojny, rejonów świata, relacjonowała między innymi dla TVP, TVN i Polsatu. Jest jedną z niewielu kobiet na świecie, profesjonalnie zajmujących się dziennikarstwem wojennym. Autorka dwóch bestsellerowych książek reporterskich.

 1. Emocje, stres, brak wsparcia. Anna Wojtacha o radzeniu sobie w sytuacjach skomplikowanych i trudnych.
 2. Istota współodpowiedzialności i zespołowości oczyma Anny Wojtacha.
 3. Korespondentka wojenna Anna Wojtacha redefiniuje pojęcia „efektywnego zarządzania czasem” oraz „sytuacji bez wyjścia” w biznesie.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Anna Rogala

Psycholog. Ekspert w dziedzinie implementacji gamifikacji – nowoczesnego i zarazem niekonwencjonalnego narzędzia wspierającego efektywność procesów biznesowych i edukacyjnych. Członkini Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Prelegentka wielu konferencji – między innymi TEDx. Nieustannie odkrywa nieskończony potencjał gamifikacji.

 1. Wszystko gra. Wszyscy grają. Anna Rogala o gamifikacji jako unikatowym źródle przewagi konkurencyjnej.
 2. Zaangażowanie wprost proporcjonalne do atrakcyjności zadania. Anna Rogala o zastosowaniu grywalizacji w biznesie.
 3. Mechanizmy gamifikacji w nieschematycznym procesie nagradzania. Anna Rogala o dostrzeganiu oraz docenianiu wysiłków i osiągnięć.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Paweł Loroch

Dziennikarz, prezenter, twórca pierwszego w Polsce radia kulinarnego. Znany m.in. z programów telewizyjnych („Pytanie na Śniadanie” TVP2, „Ugotowani, czyli Bitwa na Noże i Widelce” Kuchnia+, „Łubu Dubu” Comedy Central) i radiowych („Gastrofaza”, „All Inclusive”, „Latający Talerz” Antyradio). Autor książek o tematyce kulinarnej. Wierzy, że jedzenie łagodzi obyczaje. Językiem polskim włada w sposób niezwykły i niepowtarzalny.

 1. Pawła Lorocha podróże talerzem a optymizm absolutny, niezależny od umiejscowienia, otoczenia i warunków.
 2. Paweł Loroch o digitalizacji i strategii zarządzania wizerunkiem w przestrzeni medialnej.
 3. Paweł Loroch i życiowe projekty. Metody zapobiegania przyzwyczajeniom i rutynie.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Tomasz Michniewicz

Backpacker, reportażysta, podróżnik, dziennikarz radia ZET. Od zawsze zaangażowany w wyprawy ekstremalne. Pracował z najsłynniejszą na świecie grupą poszukiwaczy skarbów – Mel Fisher Treasures. Był jedynym Polakiem, który dostał się do obozu nepalskich maoistów. Tworzył reportaż z więzienia San Quentin w Kalifornii. Autor czterech bestsellerowych książek

 1. Płaszczyzna (nie)porozumienia. Tomasz Michniewicz o czynniku ludzkim jako kluczowym determinancie sukcesu.
 2. Świat relacji interpersonalnych. Tomasz Michniewicz redefiniuje zwyczajową metodykę nawiązywania i utrzymywania kontaktów międzyludzkich.
 3. Tomasza Michniewicza wskazówki w temacie racjonalnego i oszczędnego zarządzania budżetem oraz zasobami.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Dorota Raniszewska

Ekspert i manager branży HR. Współzałożycielka Stowarzyszenia Praktyków Zarządzania Wiedzą. Jedyna w Polsce konsultantka Motivational Maps. Prelegentka wielu krajowych i europejskich kongresów i konferencji. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Potrafi uczyć i jednocześnie… oduczać.

 1. Regularne odrzucanie reguł to również reguła. Dorota Raniszewska o rozwoju i przyszłościowym budowaniu siły wewnętrznej – warsztaty z wykorzystaniem The Coaching Game
 2. Okresowa ocena pracowników (czyt. codzienny test potencjału współpracy). Dorota Raniszewska o otwartych relacjach w firmie i autentyczności własnej.
 3. Tożsamość pokoleń według Doroty Raniszewskiej. Warsztaty zarządzania różnorodnością.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Jan Grzenia

Doktor nauk humanistycznych. Ceniony językoznawca i leksykograf. Członek Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN. Współpracuje z Poradnią Językową PWN. Autor wielu pozycji książkowych, w tym również wydawnictw słownikowych. O kulturze języka polskiego jest w stanie opowiadać całymi godzinami.

 1. Językowe czynniki warunkujące atrakcyjność wypowiedzi. Jan Grzenia o wzbudzającym zainteresowanie formowaniu treści.
 2. Jan Grzenia podpowiada. Warsztaty poprawności i etykiety językowej.
 3. Korespondencja tradycyjna a nowoczesna. Jan Grzenia o języku internetowym (e-mail, www, blog), oficjalnym, potocznym i specjalistycznym.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Monika Grochalska

Coach, pedagog, konsultantka biznesowa. Autorka wielu publikacji z pogranicza pedagogiki, socjologii oraz gender. Współzałożycielka i prezeska organizacji non-profit „Stowarzyszenie Kofe(m)ina” zajmującej się promowaniem różnorodności i wcielaniem w życie idei równości.

 1. Klient, kontrahent, konsument. Monika Grochalska o różnicach płciowych w kontekście biznesowych kontaktów międzyludzkich.
 2. Załoga, zespół, drużyna, grupa. Pod okiem Moniki Grochalskiej tworzymy uzupełniający się wzajemnie, skuteczny w działaniu „dream team”.
 3. Monika Grochalska o zróżnicowanym charakterze i wielopłaszczyznowych zainteresowaniach zespołu pracowników, i tychże wykorzystaniu dla budowania przewagi konkurencyjnej.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Joanna Lamparska

Dziennikarka. Autorka kilkunastu niezwykłych książek i przewodników. Współpracuje z National Geographic oraz Money.pl. Pisze między innymi dla Travelera i Focusa. Podróżując po całym świecie, niestrudzenie wyszukuje ciekawe i tajemnicze miejsca. Z nieukrywaną satysfakcją rozwikłuje kolejne zagadki przeszłości, angażując się nieustannie w coraz to nowe akcje poszukiwawcze.

 1. Joanny Lamparskiej poszukiwania skarbów. Jak pozyskać pożądane informacje, czyli o sterowaniu dyskusją i pozytywnych elementach celowej manipulacji komunikacyjnej.
 2. Sztuka nie znosi demokracji, czyli jak pozostać liderem w grupie indywidualistów – warsztaty Joanny Lamparskiej.
 3. Joanna Lamparska w skomplikowanej rzeczywistości – multiplanowanie i kwerenda w praktyce.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Klaudia Tolman

Trener myślenia wizualnego, ryśliciel, ilustrator. Prelegentka wielu krajowych i międzynarodowych konferencji – między innymi TEDx. Absolwentka Europejskiej Szkoły Trenerów. Nieprzerwanie pobudza do myślenia i rozwijania kreatywności. Zaskakuje oryginalnością, działa nieschematycznie. Jej szkolenia to niewyczerpane źródło pomysłów i inspiracji.

 1. Innowacyjność wynikiem kreatywności. Klaudia Tolman o skuteczności działań nieschematycznych.
 2. Osobliwa identyfikacja zamierzeń i intencji. Warsztaty myślenia wizualnego Klaudii Tolman.
 3. Klaudia Tolman o słowach i wyrazach w ryślunkach i obrazach. Niekonwencjonalna a zarazem naturalna forma komunikacji w biznesie – myślenie wizualne.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

Jacek Lusiński

Reżyser, scenarzysta. Członek stowarzyszenia filmowców polskich. Twórca jednej z najbardziej interesujących polskich produkcji fabularnych ostatnich lat – „Carte Blanche”. Autor książki o tym samym tytule. Produkcję tworzonych przez Jacka Lusińskiego filmów, zarówno fabularnych jak i dokumentalnych, wspiera między innymi Telewizja Polsat, TVN, Canal+, Orange, a także Discovery World.

 1. Sukces wyreżyserowany. Jacka Lusińskiego zarządzanie przez cele – aspekty praktyczne.
 2. Uzależnieni od niezależności. Jacek Lusiński dookreśla szczegółowo zakresy obowiązków i odpowiedzialności wszystkich członków zespołu.
 3. Jacek Lusiński – codzienność bez efektów specjalnych. Planowanie, delegowanie zadań, styl i organizacja pracy.
 4. Inne – konstruowane w oparciu o ustalenia z klientem.

TEMATYKA SZKOLEŃ

Obecność w naszym zespole szkoleniowym znanych sportowców i managerów sportowych, umożliwia nam tworzenie, autentycznie niepowtarzalnych projektów edukacyjnych, o charakterze motywacyjno-inspirującym. Obecność natomiast gwiazd świata filmu i muzyki, sprawia, iż wszelkie szkolenia i wykłady przez nas organizowane, stają się jednymi z najbardziej prestiżowych usług edukacyjno-rozwojowych, dostępnych na rynku. Nasz zespół to również goście specjalni, którzy swoją obecnością mogą uświetnić organizowane przez Ciebie ważne wydarzenia, imprezy oraz wszelkiego rodzaju eventy biznesowe. Tytuły szkoleń / wykładów / prelekcji / wystąpień, przyporządkowane dla poszczególnych wykładowców, są tylko wstępnymi propozycjami, które oferujemy. Poza tą, dookreśloną już tematyką bazową, nasi znani wykładowcy, prowadzą również szkolenia oparte w całości na Twoich sugestiach i pomysłach. Zwyczajowo, każde szkolenie zamknięte / wewnętrzne, poprzedzone jest analizą potrzeb / wymagań, na podstawie, której konstruowany jest szczegółowy zakres programowy, tak by każdy z projektów dedykowanych, był idealnie zgodny ze zdefiniowanymi celami, oraz by był ściśle dostosowany do profilu uczestników.

LOKALIZACJA SZKOLEŃ

Termin, miejsce i czas trwania, dla wszystkich projektów dookreślamy indywidualnie, w zależności od Twoich oczekiwań i charakteru całego wydarzenia.

Forma szkoleń

W większości przypadków, charakter zajęć, które prowadzą nasi eksperci jest w pełni interaktywny i ma za zadanie angażować do czynnego udziału wszystkich uczestników. Nasza oferta to między innymi:

 • Organizacja spotkań ze znanymi i cenionymi Polakami
 • Szkolenia otwarte – ogólnodostępne, prowadzone przez popularnych i znanych sportowców, managerów, dziennikarzy, reżyserów, reporterów…
 • Szkolenia zamknięte – przygotowywane specjalnie, z programem konstruowanym w oparciu o Twoje dokładne potrzeby
 • Wykłady gwiazd świata sportu i mediów
 • Wystąpienia i prezentacje prowadzone przez sławnych podróżników
 • Sympozja tematyczne z udziałem gości specjalnych znanych z pierwszych stron gazet
 • Power speech komponowany by motywować, inspirować i aktywizować
 • Szkolenia motywacyjne, wiążące pracowników z firmą
 • Znani sportowcy – wykłady i prezentacje ilustrowane osobliwym doświadczeniem prowadzących
 • Konferencje branżowe moderowane przez naszych znamienitych liderów
 • Szkolenia kompleksowe – długoterminowy cykl szkoleń i/lub warsztatów
 • Wykłady znanych osób zestawiane z prezentacjami multimedialnymi
 • Warsztaty eksperckie koordynowane przez naszych najbardziej prestiżowych wykładowców
 • Konsultacje wewnątrzorganizacyjne, w których uczestniczyć mogą znane osoby, które reprezentujemy
 • Szkolenia integracyjne i hobbistyczne, połączone z – wspólnym z naszymi uznanymi ekspertami – udziałem w imprezach sportowych i kulturalnych
 • Prelekcje motywacyjne prowadzone przez światowej sławy sportowców
 • Goście specjalni na imprezy integracyjne i wszelkiego typu szkolenia i spotkania biznesowe

W przypadku szkoleń wyjazdowych, zawsze staramy się aby zarówno lokalizacja ośrodka szkoleniowego, jak i proponowane przez nas alternatywne możliwości spędzenia czasu wolnego na zawsze zapadły w pamięci naszych klientów. Stąd, niejednokrotnie, oferujemy Ci możliwość przeprowadzenia szkolenia poza granicami Polski, w ośrodkach, hotelach, oferujących profesjonalną animację czasu wolnego.

Nasze projekty szkoleniowe zawsze staramy się optymalnie dopasować i zróżnicować w zależności od potrzeb i możliwości zleceniodawcy, wiedząc, że dla ciągłego rozwoju Twojej firmy nie ma nic cenniejszego od profesjonalnie przygotowanej i wyszkolonej kadry pracowniczej.

Uczestnicy szkoleń

Adresatami szkoleń / wykładów / prelekcji / warsztatów, które prowadzą nasi eksperci, mogą być wszystkie osoby oczekujące udziału w nieszablonowym – rozwijającym kompetencje miękkie – projekcie. Całość jesteśmy w stanie skonstruować dla:

 • Dyrektorów zarządzających / Prezesów / Właścicieli
 • Managerów najwyższego i średniego szczebla
 • Kadry kierowniczej
 • Specjalistów
 • Liderów
 • Pracowników niższego szczebla